07 stycznia 2021 20:17 | Aktualności

Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Motyla noga"

Piękne, subtelne i delikatne, a zarazem zdumiewająco mocne. Motyle są jednym słowem niezwykłe.

MOTYLA NOGA to hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem są wszystkie motyle, dzienne i nocne. Magiczne owady, które bywają inspiracją dla wielu artystów, poetów, muzyków i wynalazców, ze względu na swoje budzące zachwyt kolory i fascynujący cykl życiowy, przeobrażające się z niezbyt atrakcyjnej gąsienicy w bajecznego motyla. Zapraszamy do twórczej oraz kreatywnej interpretacji tematu! Niech każdy z Was poczuje w brzuchu motyle ekscytacji!!

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat. Nagrody przyznawane będą w następujących kategoriach: dzieci w wieku  6 -7 lat,  8-11 lat, 12-15 lat.

Organizatorem konkursu jest CK Agora we Wrocławiu.

Technika wykonania prac: dowolna.

Przyjmowane będą:
- prace płaskie z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki  wykonywane w dowolnych technikach malarskich i rysunkowych: pastel, tusze, akwarela, tempera, gwasz, olej, batic, collage, techniki własne.
Format prac płaskich nie może przekraczać  50 X 70 cm

- prace przestrzenne z zakresu rzeźby i płaskorzeźby (glina, masa solna i papierowa), formy z recyklingu, kolorowych papierów, tkanin.

Prace przestrzenne minimalna szerokość i  wysokość  20 cm.

Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace samodzielne i indywidualne.
Z jednej placówki można dostarczyć maksymalnie 10 prac z każdej kategorii wiekowej.

Prace należy dostarczyć do p. Marzeny Halickiej do dnia 29.01.2021r.

Szczegółowe informacje - regulamin i karta zgłoszenia: