31 grudnia 2020 17:02 | Aktualności

Podziękowanie - akcja "Razem na Święta"

Wszystkim uczniom i rodzicom dziękuję za włączenie się w akcję „Razem na Święta” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W okresie przedświątecznym podjęliśmy szereg działań, które zbliżyły wiele osób ze sobą. Mamy na to mnóstwo dowodów. Uczniowie samodzielnie wykonali kartki z życzeniami świątecznymi i obdarowali nimi swoich najbliższych. Część pocztówek została przekazana do kościoła parafialnego i wierni mogli nabyć je bezpłatnie i przesłać do bliskich, z którymi nie spotkają się na święta. Kilka osób wykonało piękne ozdoby choinkowe i przekazało rodzinie. Osłodzić życie swoim bliskim zechcieli uczniowie, którzy nie tylko upiekli pyszne pierniczki, a także pięknie je udekorowali. W naszej szkole są rodziny wrażliwe na ludzkie cierpienie, dlatego przygotowały paczki żywnościowe ludziom będącym w potrzebie. Znaleźli się też tacy uczniowie, którzy narodziny Jezusa opisali wierszem.

Działania podjęte przez nasze dzieci sprawiły, że osoby obdarowane przez nich prezentami poczuły się ważne i kochane. Każdy, choćby najmniejszy gest życzliwości okazany innym sprawiał, że czuli oni swoją bliskość, pomimo pandemii, która uniemożliwiła spotkanie się w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Wyrażam wdzięczność uczniom i rodzicom za wszelką pomoc okazaną bliźnim.

Opiekun SKC

Zdjęcia: