29 grudnia 2020 16:49 | Aktualności

Zbiórka słoików

Przed świętami Bożego Narodzenia na terenie szkoły mimo, iż uczniowie uczyli się zdalnie w swoich domach, to udało się nam przeprowadzić zbiórkę słoików na Wigilię dla osób ubogich. Wspomogli nas w tym działaniu rodzice przedszkolaków i „zerówki”, których dzieci, jako jedyne uczęszczały w tym czasie do szkoły oraz osoby w niej pracujące. Akcję zorganizowało Caritas Archidiecezji Białostockiej. Tegoroczna Wigilia ze względu na pandemię była inna od dotychczasowych. Wolontariusze potrzebowali wielu słoików, aby napełnić ich zawartość wigilijnymi potrawami i przekazać je w podarunku najbardziej potrzebującym ludziom. Otrzymane dary przypomniały im, że nie są osamotnieni i pozbawieni ciepła drugiego człowieka.
Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i wzięli udział w podjętej akcji.
Pamiętajmy, że dobro powraca ze zdwojoną siłą!
Opiekun SKC

Zdjęcia: