Sport w szkole

Warunki sportowe w naszej szkole można określić jako bardzo dobre, powstała nowa sala gimnastyczna o wymiarach         14 x 25 m i wysokości 7.09 m z nowoczesnym zapleczem. Na brak wyposażenia nie można narzekać, większość przyrządów potrzebnych do ćwiczeń jest do dyspozycji. Po za tym na zewnątrz szkoły uczniowie mają do dyspozycji:

1. Jedno boisko trawiaste z bramkami.

2.Boisko asfaltowe do koszykówki.

3.Nowy nabieg z piaskownicą do skoku w dal.

4. Siłownię " Pod Chmurką".

5. Plac zabaw " Kraina Smyków".

6. Boisko do piłki siatkowej - trawiaste.

Dodatkowo niedaleko szkoły mieści się duże boisko KS Uhowo i las ze ścieżkami spacerowymi ,miejsca te  służą do przeprowadzania sprawdzianów biegowych.

W ofercie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych szkoły można znaleźć :

1.Zajęcia szkolnego klubu sportowego dla klas IV-VI.

2. Zajęcia szklonego klubu sportowego dla klas I-III.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się w ramach działalności szkoły.

Dodatkowo co jakiś czas uczniowie mają możliwość skorzystania z odpłatnych wyjazdów  na basen.

Dzieci biorą aktywny udział w życiu sportowym szkoły,chętnie się angażują i uczestniczą w indywidualnych i zespołowych zawodach sportowych i rozgrywkach.